עורך דין רשלנות רפואית שיניים

עורך דין רשלנות רפואית שיניים ? דוג' מהפסיקה למקרה:

מ' הגיעה לטיפול שיניים שגרתי אצל רופא שיניים. רופא השיניים אבחן את בעייתה של מ' וביצע עקירה כירורגית של שן כלואה אשר הפריעה למ' בתפקוד היומיומי. רופא השיניים לא הודיע למ' כי הוא עומד לבצע עקירה כירורגית, לא שאל לדעתה ולא נתן לה את האפשרות לשקול את העניין ולחשוב האם היא רוצה לבצע הליך רפואי זה, ואצל רופא שיניים זה. רופא השיניים שביצע את העקירה ביצע למ' תפירה של אזור העקירה, ושלח את מ' לביתה בהוראה לנטילת משככי כאבים.

מ' הגיעה לביתה, ובשתיית כוס מים הבחינה כי המים הופכים אדומים, ולאט לאט הרגישה את פיה מתמלא בדם. מ' המבוהלת חשה ל"טרם" לקבלת טיפול רפואי ראשוני, שם התברר כי העקירה בוצעה באופן לא תקין וכי התפרים בפיה של מ' לא נעשו כהלכה ונפתחו.

בטיפול שיניים המטופל לרוב אינו מבין מונחים ומושגים רפואיים ומקצועיים הקשורים בטיפולי שיניים ולעיתים הוא אף אינו מבין כלל מה הטיפול שמצובע בו, כמו בדוגמה לעיל. המטופל אינו יכול להתבונן באזור הטיפול ולהיות שותף למתרחש, ולעיתים רק בסוף הטיפול או בחלוף זמן מה, הוא מבין או יותר נכון, מרגיש, שבוצע בו טיפול רשלני שלעיתים אף גרם לו נזק. אישרור הנושא יכול להתבצע רק לאחר פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית שיניים אשר יבחן את נסיבות המקרה, העובדות הרפואיות והיוועץ עם מומחה רפואי בתחום.

נגרם לכם נזק בטיפול שיניים, פה ולסת ? הליקו כאן על מנת להיוועף עם עורך דין רשלנות רפואית שיניים

רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים יכולה להתרחש החל מרגע אבחון המטופל וכלה בביצוע טיפול באופן לא תקין שגורם נזק לבריאות השיניים והפה עד כדי שיתוק של שרירי הפנים.

כמו ברפואה הכללית גם ברפואת השיניים ישנם תחומי התמחות שונים כגון רפואת שיניים כללית, אורתודנטיה, שיקום פה ולסת ועוד, ויש לבחור את תום הטיפול המבוקש ולפנות לרופא בעל מומחיות מתאימה, יחד עם זאת, על הרופא אליו פונה המטופל מוטלת האחריות לביצוע הטיפול באופן המיטבי ויידוע המטופל באשר לחלופות ואופציות טיפול אחרות.

עורך דין רשלנות רפואית שיניים

במקרה של פגיעה במהלך טיפול שיניים או ביצוע טיפול רשלני, ניתן לבחון אפשרות של דרכי פעולה כלפי הגוף הפוגע, ומומלץ להתייעץ לשם כך עם עורך דין רשלנות רפואית שיניים. עורך דין רשלנות רפואית המתמחה ברשלנות רפואית בטיפולי שיניים יבצע בירור מול המטופל הנפגע, לאחר שיקבל לידיו את מלוא החומר הרפואי הנוגע אליו ובמידת הצורך עורך דין רשלנות רפואית שיניים אף יעמיד את הנפגע לבדיקה של מומחה בתחום הרלוונטי לבדיקה אובייקטיבית של הטיפול שניתן למטופל הנפגע והתוצאות בעקבותיו.

בדוגמה של מ', לצורך בחינת העניין על ידי עורך דין רשלנות רפואית שיניים, לאחר איסוף החומר הרפואי בעניינה על ידי עורך הדין, הייתה מ' מופנית לבדיקה של מומחה בתחום כירורגיית פה ולסת לבחינת העקירה הכירורגית שעברה, והתפרים שנעשו לה, וזאת בנוסף לפגיעה באוטונומיה כלפי מ' אשר לא הוצגו לפניה אפשרויות הטיפול העומדות לפניה והיא לא יודעה באשר להליך שהיא עומדת לעבור.

ברפואת שיניים כמו ביתר תחומי הרפואה נפוצים המקרים של רשלנות רפואית כאשר טיפולי שיניים אינם מבוצעים כהלכה. רשלנות רפואית ברפואת שיניים יכולה לעלות אפילו כדי מוות, כמו במקרה בו הזריקה רופאת שיניים חומר הרדמה לילד אשר נפטר כתוצאה מכך במהלך הטיפול. במקרה בו רופא שיניים הפר את חובת הזהירות שלו כלפי המטופל ובשל כך נגרם למטופל נזק הרי שמדובר באירוע של רשלנות רפואית וכדאי להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית שיניים על מנת להמשיך בטיפול יעיל במקרה.

הפרת חובת הזהירות על ידי רופא שיניים נבחנת באמצעות אמת מידה של רופא שיניים סביר ? האם רופא שיניים סביר היה נוהג כפי שנהג רופא השיניים המטפל, ולרוב בחינה זו נעשית בעזרת חוות דעת מומחה המעיד על הסיטואציה שהתרחשה ומה הטיפול הראוי במקרה כמו של המטופל. אם יעלה כי הרופא פעל באופן לא סביר, הרי שמדובר ברשלנות רפואית.

עורך דין רשלנות רפואית שיניים בקיא בתחום הרשלנות הרפואית ורפואת השיניים בפרט ויוכל לסייע למטופל שנפגע למצות את זכויותיו מול הרופא הרשלן.

ראו גם המאמרים הבאים:

רשלנות רפואית שיניים  | מהי רשלנות רפואית  |  רשלנות רפואית בניתוח

[ois skin="skin2"]